Ako si užiť Vianoce?

18. 12. 2018|  Zo života Talenticy

Obrázek k článku

S blížiacim sa koncom roku som si pre vás pripravila pár tipov, ako si Vianoce užiť, a nevyrobiť si z nich zbytočne ďalší zdroj stresu.

Základ je tešiť sa na ne. Ale je potrebné tešiť sa na ne poriadne, bez naháňaním sa za darčekmi, stromčekom, pečením dvanástich druhov vianočného pečiva, a všetkým tým konzumom, ktorý sa na nás rúti už od novembra.

Mám to nesmierne šťastie, že sa na sviatky môžem pozerať očami svojich detí. Od začiatku decembra píšeme list Ježiškovi, prerábame ho a vylepšujeme.

Aby bola nejaká tá výzdoba, a hlavne, aby nás Ježiško našiel, vyrobili sme si adventný veniec a zavesili na dom svetielka. A keby bol Ježiško hladný, keď sa v noci zastaví pre list, tak sme upiekli dva plechy lineckého pečiva.

A pretože ja už bohužiaľ viem, že Ježiško existuje len vo svete detí, a je potreba mu s tými darčekmi trochu pomôcť, 🙂 tak som ich zohnala vo svojich obľúbených e-shopoch.

Obchodným centrám sa vyhýbam oblúkom. Nakupujem online aj potraviny, takže rovnakým spôsobom zoženiem aj veci na Štedrovečernú večeru a celé sviatky.

Stromček budeme mať veľký a živý, aby sa Ježiskovi páčil, a mal kam tie darčeky dať.

Držíme tradíciu jedného darčeku pre každého.

Vianoce strávim so svojimi blízkymi doma, a po Vianociach vyrazíme na čerstvý vzduch do hôr.

Toto je môj malý súkromný recept na pohodu pred Vianocami a behom sviatkov. Žiadne lietanie po obchodoch, hromadenie darčekov a jedla.

Ako mama malých detí, ktorá zároveň vedie stále narastajúcu a už nie tak úplne maličkú Talenticu, som často v zhone, a musím si dôkladne plánovať a organizovať čas.

Aj pred Vianocami sa toho vo firme robí veľa – finišujeme radu projektov pre našich klientov, pripravujeme plány na nasledujúci rok a tešíme sa na Vianočný večierok Talenticy.

Pred Vianocami a s blížiacim sa koncom roku sa ale vždy snažím tempo aspoň trochu spomaliť, a predvianočný čas si naozaj užiť.

Jediné, čo moju predvianočnú pohodu jemne kazí, sú neustále reklamy na všetko možné a nemožné, čo je potreba kvôli Vianociam kúpiť, a tradičná neschopnosť Českej pošty doručiť čokoľvek a kamkoľvek včas.

Ale inak každý večer horia adventné sviečky a tešíme sa na Ježiška. 🙂

A čo vy? Máte nejaký zaručený tip, ako si advent naozaj užiť?

Darina

K ukladanie nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím