Môj fun & cool job, alebo Prvý mesiac v Talentice

17. 8. 2017|  Zo života Talenticy

Obrázek k článku

Talentica ma dostala hneď na prvý pohľad… 

Vlastne na vtipný, jasný a úprimný inzerát, ktorý som objavila v jeden marcový večer. Poznáte ten pocit, keď konečne nájdete presne to, čo ste dlho hľadali? Po dvoch perných hodinkách mazania a prepisovania bol na svete môj motivačný list, chýbalo len odoslať a dúfať. Ja som tú prácu tak veľmi chcela! Takže si asi viete predstaviť môj radostný tanec, keď mi hneď na druhý deň z Talenticy zavolali a pozvali si ma na osobný rozhovor. A po prvom stretnutí tiež na druhé a potom ešte na tretie kolo. Zoznámenie s takmer všetkými konzultantmi ma utvrdilo v tom, že ja a Talentica k sebe patríme. Z posledného pohovoru som nadšene odchádzala so zaujímavou ponukou a jej prijatie bola skôr príjemná formalita – ja som sa už totiž videla medzi Talenťákmi. 🙂

Prvý deň a prvý trapas…

Ako inak sa tomu dá povedať, keď vás na prvej veľkej porade zradí pero. Je vám proste blbé odísť uprostred meetingu pre druhé, takže si nepíšete a len sa bezradne obzeráte okolo seba… A aká to je úľava, keď sa tomu o hodinu neskôr so šéfovou zasmejete a uistí vás, že sa v Talentice nehráme na nadľudí a že to vážne nemusíte riešiť.

Prvé dni v kancelárií…

Informácie okolo vás lietajú ako kúsky puzzle, ale vám sa ich nedarí ani chytiť, nie to ešte zmysluplne poskladať dokopy. Ejpíkjúpí, síšárp, pípíejpí vás prenasledujú aj vo sne. Panike ale neprepadáte, nemáte dôvod, keď vás zo všetkých strán drží super tím a učí vás v tom plávať. Po všetkých základných školeniach na pražskej aj brnenskej pobočke sa naplno noríte do tajov náboru. Stále ešte ani zďaleka všetkému nerozumiete, stále okolo vás svištia neidentifikovateľné dieliky skladačky, ale už to začína mať jasnejšie obrysy. Dostávate prvých klientov (firmy, pre ktoré hľadáme tých najlepších zamestnancov), s trochou trémy absolvujete prvé telefonické aj osobné rozhovory s kandidátmi (to sú tí potenciálne najlepší zamestnanci), zvykáte si na interné procesy (čo nie je ťažké, pretože majú hlavu aj pätu) a veľa sa smejete. Aj keď máte práce nad hlavu, na humor sa chvíľka vždy nájde. A to robí tu atmosféru, ktorá vám nedá šancu sa mračiť. Domov síce odchádzate s hlavou ako balón, ale šťastným úsmevom na perách.

A v čom je môj job cool?

Dozviete sa obrovské množstvo zaujímavých vecí, nahliadnete do zákulisia priemyslu, zistíte ako sa čo vyrába, k čomu slúžia rôzne technológie a pozriete sa do závodov, kam sa bežný smrteľník len tak nedostane. Získate prehľad, ktorý vám ostatní môžu ticho závidieť (môžete potom smelo machrovať napríklad na triednych zrazoch 🙂 ) a poznáte množstvo zaujímavých ľudí z množstva rôznych oblastí. Denne sa tu stretávate so špecialistami vo svojich odboroch a tiež s talentovanými absolventmi, ktorí majú pred sebou veľké veci a vy im môžete pomôcť ísť tým správnym smerom.

Áno, byť Talenťákom je náročná misia…

Prechádzka ružovým sadom asi vyzerá trochu inak. Každý deň sa niečo mení, vlastne sa neustále prispôsobujete novým podmienkam. Občas máte pocit, že by ste svoju prácu nestihli, ani keby bol deň nafukovací. Niekedy to doháňate doma alebo sa snažíte urobiť si náskok. Je to nekončiaci boj s časom, s konkurenciou, s okolnosťami. Ale keď sa vám podarí vyryžovať z piesku zlaté zrnko a celá Talentica slávi s vami, je to pocit, ktorý proste stojí za to.

Talentica je, keď…

… sa ráno tešíte do práce

… vám vôbec nevadí zostať v práci dlhšie, pretože vás to baví

… sa môžete kedykoľvek, kohokoľvek a na čokoľvek opýtať

… ste súčasťou super tímu

… chcete svoju prácu robiť na viac než 100%

… máte motiváciu a podporu zo strany vedenia

… malé prehry hádžete za hlavu a sústredíte sa na úspechy

… viete, že toto je váš fun & cool job 🙂

K ukladanie nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím