Nie sme len ďalšia personálna agentúra

2. 2. 2016|  Zo života Talenticy

Obrázek k článku

Na začiatku bola len neuchopiteľná myšlienka, ktorá sa vyvinula v životný nápad. Mohla by som svoju prácu robiť lepšie? Rozhodovať sa tak, ako verím, že je to správne? A – skrátka – zmeniť svet? Svet personálnych agentúr, svet, ktorý nemá dobrú povesť, svet tvrdého biznisu, síce s ľuďmi a o ľuďoch, ale často ako keby bez nich.

K recruitmentu ma privedol momentálny nápad, k technickému zameraniu šťastná náhoda. Hľadala som prácu pri štúdiu, chodila som po pohovoroch a v jeden moment ma zaujala práca človeka oproti stolu, ktorý sa ma usilovne vypytoval, čo by som chcela robiť. Keď som mu povedala, že jeho prácu, zostal trochu zarazený. Dodnes si jeho pohľad dokážem živo vybaviť. Spýtala som sa viac konkrétne, či by u nich v agentúre pre mňa niečo nebolo, a ono to vyšlo! Prišlo mi to ako super vec, pomáhať ľuďom nájsť prácu – významnú súčasť nášho života, bez ktorej to je na svete veľmi zložité. A tak som pomáhala.

Pracovala som veľa, bola som úspešná a lojálna. Za svojou firmou som stála v dobrých aj horších časoch. Bolo to na mne vidieť, svoju prácu som milovala. Ľudia okolo mňa odchádzali a prichádzali, tímy aj jednotlivci spolu bojovali a často vôbec nespolupracovali, ale snažila som sa byť nad vecou a sústrediť sa na to hlavné – robiť svoju prácu dobre, aby som vždy vedela, že sú a budú ľudia a firmy, ktoré budem vedieť úspešne prepojiť.

A potom prišiel zlom – životná cesta do cudziny, ktorá mi v mnohých ohľadoch otvorila oči. Tu som tiež stretla šéfa, ktorý mi za to zrazu nestál. Nestál mi za tie nekonečné nadčasy, nevážil si moju prácu, nerešpektoval ma.

A tak som začala živiť svoju myšlienku – budem ďalej pracovať v odbore, pre ktorý som sa narodila a budem mať slobodu a rešpekt svojho okolia. Dám dohromady silný tím rovnakých nadšencov ako som ja a budeme spolupracovať, nie si konkurovať. Zmením vnímanie okolia k svetu agentúr. Založím to na osobnom prístupe a otvorenom jednaní. A preto som založila Talenticu.

K ukladanie nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím