Recruitment Consultant. Tímový duch a radosť z komunikácie.

3. 8. 2017|  Zo života Talenticy

Obrázek k článku

Definícia úlohy Konzultanta je pre mnohých nejasná rovnako ako napríklad slovo „manager“. Znie to dôležito, čo je ale výsledkom ich práce? Čo taký Recruitment Consultant vôbec robí? Podľa všeobecnej definície je Konzultant „poradca, odborník, ktorý v určitom odbore môže poradiť, dať vysvetlenie, predložiť svoje odborné stanovisko v rôznych konkrétnych otázkach…“

Kto je teda Recruitment Consultant v Talentice?

Aké dáva rady a pre koho sú tieto rady určené? Dovoľte, aby som sa predstavila. Volám sa Klára Lipowská a som engineeringová Konzultantka v Talentice – personálnej agentúre špecializovanej na technické profesie.

Začala som pracovať na pozícií Researchera, teda človeka, ktorý prostredníctvom rôznych zdrojov hľadá technicky zameraných uchádzačov, ktorých potrebujú naši klienti – firmy z odvetví ako strojárenstvo, automotive, IT a ďalších technických odborov v ČR a na Slovensku. Tými zdrojmi je nielen naša firemná databáza s viac ako 40 000 kontaktmi na technických špecialistov, ale aj pracovné portály, sociálne siete či marketingové aktivity. Po dvoch rokoch, kedy sa mi konečne podarilo pochopiť rozdiel medzi procesným a produktovým inžinierom :D, do mňa vedenie vložilo dôveru, a stala som sa Konzultantkou.

Stále hľadám kandidátov, dokonca intenzívnejšie než kedykoľvek pred tým, pretože mi pribudla povinnosť komunikovať priamo s našimi klientmi. Na starosti mám momentálne sedem firiem prevažne z oblasti strojárenstva a automotive. Denne telefonicky alebo emailom komunikujem s ich personalistami či manažérmi, ktorí do svojich tímov hľadajú profesionálov – technikov.

Kľúčové je poznať klienta aj uchádzača

Talentice dbáme na to, aby sme svojich klientov poznali naozaj do detailov. Chodíme na schôdzky, prechádzame výroby, bavíme sa so zamestnancami týchto firiem. Zbierame postrehy a informácie o firme, o jej firemnej kultúre, organizácií, a hlavne o pozícií, na ktorej obsadení aktívne pracujeme. Následne spoločne s Researcherom vyhľadávame kandidátov, ktorí najlepšie zodpovedajú požiadavkám týchto firiem. Zároveň pracujem s uchádzačmi, ktorí sa na našu agentúru obrátia s prosbou o pomoc pri nájdení vhodného zamestnania.

Moja práca teda spočíva v dvoch úlohách – nájsť firmám zamestnancov, ktorých zrovna potrebujú, a zároveň pomôcť ľuďom nájsť prácu, ktorá ich bude baviť a posúvať vpred.

A ako to prebieha v praxi?

Uchádzači sa buď sami prihlásia na konkrétny inzerát, alebo si ich (vo väčšine prípadov) sama vyhľadám a osobne im odporučím vhodnú pracovnú príležitosť a firmu, v ktorej budú môcť rozvíjať svoje znalosti a schopnosti. Dokážem poradiť ľuďom, kde nájdu vhodné uplatnenie pre svoju špecializáciu, kde sa im bude páčiť a čo môžu od firmy očakávať. Následne sprevádzam kandidátov celým výberovým riadením a pomáham im s prípravou napríklad na pohovory v anglickom jazyku.
Firmám naopak pomáham rýchlo nájsť správnych profesionálov, ktorých je na trhu práce skôr nedostatok. Najdôležitejšie je pritom, ako som už spomínala vyššie, dobre spoločnosti poznať a rozumieť ich potrebám a požiadavkám.

Snažím sa tak plniť sny uchádzačov o ideálnom zamestnaní, v ktorom budú môcť uplatniť svoj talent naplno a zároveň pomáham firmám s nájdením zamestnancov, ktorí dokážu naplniť ich víziu.

Ale nie je to len moja práca. Sme tím!

Pokiaľ sa teda chcete stať Konzultantom v Talentice, potom by ste spojenie ako „práca v kolektíve, komunikácia a trpezlivosť“ nemali považovať za prázdne klišé. U nás je skrátka radosť z práce s ľuďmi na prvom mieste.

Ste na tom podobne? Zaujala Vás náplň práce a stotožňujete sa s našimi hodnotami? Napíšte a možno sa čoskoro stretneme v kancelárií ako kolegovia.

Zaujala Ťa náplň práce? Staň se členom tímu!

Idem do toho

K ukladanie nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím