Bratislavská Talentica, alebo ako fungujeme na Slovensku

22. 3. 2017|  Zo života Talenticy

Obrázek k článku

Kto sme?
Počas môjho hľadania práce som mala možnosť spoznať viacero personálnych spoločností, ale ani jedna nebola taká ako Talentica. Dnes už viem, že personálna agentúra môže byť prístupná, priateľská a otvorená kandidátom a každému, kto uvažuje o zmene práce. Z mojej pozície Team assistanta a zároveň Researchera by som Vám to rada priblížila. Ale poďme pekne na začiatok.

Talentica pôsobí v Českej republike už 7 rokov. Špecializuje sa výhradne na obsadzovanie technických a IT pozícií. Z Pražskej pobočky sa postupne rozšírila do Brna, a od roku 2016 aj k nám do Bratislavy. Všetky pobočky však napriek vzdialenosti intenzívne spolupracujú, stretávajú sa v rámci Talentica days, teambuildingov a každý prvý utorok v mesiaci si dávame spoločne raňajky.

Čím sa odlišujeme?
Našli ste lákavú ponuku na našom webe, inzertnom portáli, Facebooku alebo LinkedIne? Skvelé. Vaša reakcia neostane nepovšimnutá. Snažíme sa poskytovať spätnú väzbu čo najrýchlejšie. Naši konzultanti potrebujú na kvalitné preštudovanie Vášho životopisu zvyčajne dva dni, maximálne však týždeň. Pokiaľ spĺňate požiadavky na danú pozíciu, ozveme sa vám, a dohodneme Vám rozhovor s konzultantom. V prípade, že nespĺňate kritériá zadané od nášho klienta, budeme sa Vám snažiť ponúknuť inú pozíciu, stále zodpovedajúcu Vašim predstavám. Posledná možnosť je, že pre vás v danej chvíli žiadnu vhodnú pracovnú ponuku  nebudeme mať. Ale nemajte obavy, otvorené pracovné príležitosti nám stále pribúdajú a akonáhle budeme mať ponuku zodpovedajúcu Vašim skúsenostiam a preferenciám, dáme Vám vedieť.

V prípade, že ste reagovali na pozíciu, a Váš životopis nás zaujal, alebo sme si Vás vyhľadali sami, môžete od nás očakávať telefonát. Nečakajte nič dramatické. Zaujímajú nás Vaše preferencie týkajúce sa lokality, financií a pracovnej náplne. Zároveň si na základe požiadaviek od spoločnosti overujeme jazykovú úroveň. A to predovšetkým na tie pracovné miesta, na ktorých je nutná každodenná komunikácia v cudzom jazyku, v ktorom často prebieha aj samotné výberové konanie.

Telefonické rozhovory vs. osobné stretnutia
Nemôžete aktuálne prísť k nám, lebo máte choré dieťa? Ste na služobnej ceste vo Fínsku alebo na druhom konci Slovenska? Samozrejme, radi by sme Vás uvideli osobne v našej pobočke. Vážime si však Váš čas a nerobí nám žiaden problém, aby sme sa s Vami spojili telefonicky alebo cez Skype, čím ušetríte čas aj náklady spojené s dochádzaním. Zároveň Vám poskytneme viac informácií o danej pozícií, a predstavíme Vám Vášho potenciálneho zamestnávateľa. V prípade, že sa ponúkaná pozícia stretne s Vašimi predstavami, dohodneme sa na prezentácií Vášho profilu v danej spoločnosti.

Príprava na stretnutie s potenciálnym zamestnávateľom
V prípade, že spoločnosť rovnako zaujal Váš profil a chce Vás vidieť osobne, tak je s Vami konzultant v kontakte. Dohodnete sa spoločne na termínoch, poskytne Vám všetky informácie o spoločnosti, a je Vám k dispozícií počas celého výberového procesu. Organizuje stretnutia, pomáha Vám s prípravou na jednotlivé kolá pohovorov, konzultuje s konkrétnou spoločnosťou Vaše požiadavky a snaží sa vyjednať také platové podmienky, ktoré budú v súlade s Vašimi preferenciami.

Happy ending a.k.a pracovná ponuka
Zaujala Vás spoločnosť, v ktorej ste boli na osobnom stretnutí, a podarilo sa Vám presvedčiť druhú stranu, že ste ideálnym uchádzačom? Výborne, tešíme sa s Vami. Vieme totiž, že majú toho správneho človeka. Máme radosť, že naša vzájomná spolupráca priniesla svoje ovocie. Nezabúdajte, že za naše služby nám nikdy nič neplatíte a ani nebudete. Všetko je medzi nami a Vašim novým zamestnávateľom, ktorý nás požiadal o spoluprácu pri obsadzovaní pozície.

Pozor, nekončíme!
Konzultant s Vami ostáva v kontakte aj potom, čo šťastne nastúpite do novej práce. Je v našom záujme vedieť, či ste v novom prostredí spokojní, a či ide všetko podľa Vašich predstáv. Sme pripravení Vám kedykoľvek pomôcť a poradiť, stačí sa ozvať. 🙂

Talentica = výzva, nádej, šanca. Sme tím, ktorý sa dlho presadzuje na poli HR a sme odborníkom na vyhľadávanie technických talentov. Pretože talent rovná sa Talentica.

K ukladanie nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím