Talentica spirit

3. 3. 2017|  Zo života Talenticy

Obrázek k článku

Začiatok roka sa v Talentice niesol v znamení dvoch dôležitých momentov – Ročných hodnotení a formulovania Stratégie pre rok 2017. Oba prebiehali formou otvoreného dialógu, vďaka ktorému sa nám podarilo vzájomne sa uistiť, že ideme správnou cestou, a tiež si pripomenúť, čo na sebe môžeme zlepšiť. Ako jednotlivci, tím, aj celá Talentica. Z ročných hodnotení mimo iného vyplynula aj jednoznačná dôležitosť jednej z kľúčových hodnôt Talenticy, a tou je tímová kompatibilita. Pracujeme s ňou ako so základnou konštantou, ktorá nám pomáha nielen udržať si talenty, ale aj pritiahnuť nové. Zároveň ju vnímam tiež ako konkurenčnú výhodu znižujúcu fluktuáciu v rýchlom a neustále sa meniacom prostredí personálnych agentúr. Takmer každý z Talenťákov, ktorý absolvoval ročné hodnotenie, spomenul, že je pre neho zohraný tím v práci dôležitý a že mu záleží na tom, aby ľudia, ktorí k nám prichádzajú, mali tzv. Talentica spirit – zostávali, a rástli s Talenticou.

A ako definujeme Talentica spirit?

Základom je jednoznačne nadšenie pre prácu v recruitmente, chuť pomáhať ľuďom hľadať ich “dream job” a firmám nájsť na trhu talenty, ktoré potrebujú. Dôležitý je tiež záujem o techniku a schopnosť urobiť niečo naviac, ak je to potrebné. Talentica spirit je tiež o tom ísť veciam napred, mať odvahu rúcať bariéry a mýty, prichádzať s nápadmi a nebáť sa ich realizovať. Práca v menšej firme znamená jednak to, že je na človeka “viac vidieť”, ale zároveň mu umožňuje zapojiť sa do vlastného riadenia a smerovania firmy. Úvahy managementu sa diskutujú s tímom skôr, než padne finálne rozhodnutie. Ľudia sa zapájajú, a to chce istú dávku odvahy a spoluzodpovednosti. Veľakrát je omnoho jednoduchšie sa o veciach iba teoreticky baviť, ale akonáhle dôjde k lámaniu chleba, môže sa objaviť strach z rozhodnutí a ich dopadov. Nefungujeme len na báze zamestnávateľ a zamestnanec, napriek tomu že máme podpísaný formálny vzťah, ale ide skôr o partnerstvo a spoluprácu, kedy správny Talenták vie, že sa na neho firma 100% spolieha a zároveň vie, že sa mu jeho úsilie vráti. Talentica spirit je v neposlednom rade aj o tom, že svoju prácu robím rád a robím ju dobre, s čím ide ruka v ruke aj pekný plat a rozličné benefity.

Koncom minulého a začiatkom tohto roku sme v Talentice oslávili radu výročí, v rámci ktorých naši kolegovia zotrvali vo firme 3, 4, 5 aj 6 rokov. Firma má 7 rokov, takže je úžasné vidieť, že sa nám spoločne darí udržovať skvelý tím, a ďalej ho spoluutvárať. Občas nám samozrejme tiež niekto odíde, ale aj tu je fajn vidieť, že sa jedná o odchody do prostredia interného HR, ktoré je mnohokrát vnímané ako pokojnejšie. Ak by som videla hromadné odchody do konkurenčných agentúr, bolo by to pre mňa znamenie, že robíme niečo zásadne nesprávne. Odchod nášho kolegu ku klientovi je síce vždy veľká tímová strata, ale na druhú stranu aj výhra v tom, že s ním zostávame naďalej v kontakte a rozvíjame našu spoluprácu v novej dimenzii.

Jedným z bodov našej firemnej stratégie pre tento rok je ďalšie vylepšenie interného náborového procesu. Cieľom je prilákať a osloviť ľudí s potenciálom pre zmienený Talentica spirit. Výberové konanie u nás nie je jednoduché. Je viackolové, a na rozhodnutí sa podieľa niekoľko ľudí, ktorí by mali dôjsť k 100% zhode. Máme vytvorený projektový tím, ktorý má na starosti prvé kola pohovorov. Tie zahŕňajú nielen rozhovor o skúsenostiach, vzdelaní a motivácií, ale aj konkrétne úlohy a modelové situácie. Potom nasleduje ďalšie stretnutie s managementem, a na záver máme tzv. Poldeň v Talentice, zakončený obedom s manažérom daného tímu. Ide o veľmi transparentný proces, kedy sa s potenciálnym kolegom spozná viacero ľudí, a on má zas šancu nahliadnuť do nášho prostredia a získať tak konkrétnu predstavu o tom, ako fungujeme.

Ako správna lingvistka vám prikladám krátky prehľad významov anglického slova “Spirit”. Spirit má, ako podstatné meno, v preklade z angličtiny do slovenčiny hneď niekoľko významov:

“Spirit”

spirit – guráž

spirit – charakter

spirit – elán

spirit – podstata

spirit – nálada

spirit – živosť

spirit – duch

spirit – strašidlo

spirit – alkohol

spirit – démon

spirit – prízrak

spirit – dych

spirit – duchaplnosť

spirit – duševný stav

spirit – liehovina

spirit – myseľ

spirit – odvaha

A aký je ten váš firemný “charakter”, “podstata”, “nálada” či “alkohol”? U nás vedie dobrá nálada, elán a obľúbené pivo. 🙂

K ukladanie nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím