Úloha Researchera v Talentice, alebo Kto hľadá, ten nájde!

3. 8. 2017|  Zo života Talenticy

Obrázek k článku

„Leni, môžeš prosím ťa napísať uvoľnenou formou blog o tom, ako prebieha deň Researchera?“

Hlavou sa mi ženie: „Fúúha, nemám talent na písanie. Nie som vtipná, a mám zosmoliť blog?“ Avšak moja odpoveď znie: „Jasne, bez problémov!“ Keď totiž človek pracuje v tíme ľudí, kde sa všetci vzájomne podporujú a ťahajú za jeden povraz, nie je na negatívne myšlienky priestor. A to je jeden z dôvodov, prečo som rada, že môžem byť súčasťou Talenticy.

Ako vyzerá klasický deň v živote Researchera?

Každé ráno začína prihlásením na pracovné portály, kde s nádejou vyhľadávam nové aktuálne životopisy. Pokiaľ sa mi pošťastí a nájdem tzv. Talentica profil, posielam ho konzultantovi na schválenie. Talentica profil je uchádzač, ktorý má SŠ/VŠ vzdelanie technického smeru, je motivovaný pre prácu v technike a dohovorí sa anglicky či nemecky.

Potom, čo mi konzultant uchádzača schváli, volám kandidátovi a pohovorím si s ním o jeho súčasnej situácií. Pokiaľ je uchádzač otvorený novým kariérnym príležitostiam, dohodnem mu osobné stretnutie, videohovor či telefonický rozhovor s konzultantom. V prípade, že uchádzač momentálne novú prácu nehľadá alebo nemáme aktuálne ponuku, ktorá by zodpovedala jeho skúsenostiam a predstavám, detailne s ním preberiem aké pracovné pozície sú mu najbližšie, čomu by sa v budúcnosti rád venoval, v akej lokalite, akú má predstavu o platovom ohodnotení a v neposlednej rade zisťujem úroveň cudzích jazykov.

Všetky zistené informácie starostlivo zaznamenám, so súhlasom kandidáta, do našej databázy, čo je svätyňa v našom HR, kde zhromažďujeme všetky naše poklady. Pozície sa totiž veľmi často obmieňajú a človek nikdy nevie, kedy sa môže objaviť príležitosť práve pre nášho konkrétneho kandidáta. A práve interná databáza je jedným z našich cenných zdrojov kvalitných uchádzačov.

Kto hľadá, nájde!

Mojim každodenným chlebom je vyhľadávanie na sieti LinkedIn, pre ktoré je potrebná nutná dávka trpezlivosti, pretože ľudia sem svoje profily nezverejňujú výhradne z dôvodov získania nových kariérnych skúseností. Preto je aj spätná väzba na správy výrazne menšia.

Deň uteká rýchlo a blíži sa doba obeda. Väčšina z nás sa na túto chvíľu teší už od rána, pretože možnosti okolo našej Brnenskej pobočky sú nekonečné. Vyberáme od klasickej českej kuchyne cez taliansku, indickú, vietnamskú, a občas zhrešíme nejakým tradičným americkým fastfoodom. Keď je vonku pekne, pochutnáme si na obede v neďalekom parku – v tomto prípade nám hodinová obedná pauza príde viac než vhod!

Poobedie prebieha v podobnom duchu. Hľadám, hľadám a zas hľadám. Nie je na škodu túto aktivitu občas preložiť prestávkou na kávu v jednom z našich fatboyov. Každý deň sledujem, kedy mi príde mail s predmetom „Placement“, čo je ten zásadný moment, kedy uchádzač prijemne ponuku od klienta a všetci sa môžeme radovať z úspechu.

Zaujala Ťa náplň práce? Staň se členom tímu!

Idem do toho

K ukladanie nastavení a správnemu fungovaniu využívame súbory cookies. Používaním webu s ich používaním súhlasíte. Viac informácií

Súhlasím